Среда, 24.10.2018, 07:30
Новости футбола Одессы
 
Меню сайта

Поиск

Инфо поддержка

ПФК «Реал Фарма»

ФК «Одесса»

ФК SOHO.NET

ДЮСШ-11

ФСК «Ильичёвец»

Реклама

Главная » 2018 » Январь » 18 » Про тандем тренера та батьків
20:19
Про тандем тренера та батьків

Про тандем тренера та батьків

 

         У наш час ми часто стаємо свідками гіперучасті і всезнання батьків спортсменів справи, якою займаються їхні діти. Тренери часто чують поради і претензії по своїй роботі. У певний момент починає назрівати питання про те, навіщо ж ми Вам так потрібні, якщо за логікою багатьох ми взагалі поняття не маємо, що робити і взагалі витрачаємо свій час не на те і не на тих? У свою чергу дуже хочеться запитати батьків про те , що ж вони зробили для того, щоб їх спортсмен добився успіху і уваги тренера? Так, так ... Ви не помилилися. За увагу треба боротися. І все-таки давайте розберемось.

 

        1. Про які результати взагалі може йти мова, якщо ваша дитина весь час пропускає заняття? По суті в більшості випадків виходить, що коли нам треба, ми приходимо і вимагаємо строгості і уваги, а коли не треба, ми можемо і пропустити. Сходити на день народження поїсти тортик, скачати на екскурсію, а ще взяти участь в 125 гуртках з читання віршів, виготовлення глиняного посуду і художнього свисту. Скажу вам як спортсмен і тренер, що для того, щоб був прогрес, обумовлений високими амбіціями, треба старанно тренуватися. І може років через п'ять у вас почне щось виходити. А виконує дитина домашнє завдання? Я вас запевняю, що майже кожен спортсмен отримує завдання і роботу додому. Чи бачили ви, щоб він щось виконував вдома? Шкільні завдання ж ви вирішуєте дома. Чому ви вважаєте, що завдання тренера можна ігнорувати?

 

        2.Слідкуєте за правильним харчуванням своєї дитини? Є певний звід правил про зовнішність, вагу і харчування спортсмена в цілому. Якщо Вам шкода своєї бідногї голодної дитини, який з'їв перше, друге, але залишився без солодкого, пропоную вам експеримент. Візьміть в руки 5-ти літрову пляшку з водою і пострибайте години 4. А тепер подумайте про те, що ваша дитина ще й менше вас в три рази. Зайва вага - це в першу чергу травматизм. Подобається вам це чи ні. Любите їсти, йдіть в дзюдо.

 

       3. А прищепили Ви своїй дитині поняття працьовитості? Пояснюєте ви йому, що для того, щоб щось вийшло, треба потрудитися, потерпіти? Що треба вміти слухати і чути. Адже тренер всім пояснює однаково. Просто хтось його чує, а хтось ні. А кому-то взагалі не треба. А хтось взагалі страшний ледар і він стоятиме і буде говорити.

       4. Дуже часто доводиться чути від дітей: "А мама сказала, що мені це не треба." Дорогі мої, мама тут взагалі ні до чого. Є вказівки тренера про те, що потрібно зібрати з собою на змагання або збори. Або що взяти на тренування. Чому ви вважаєте, що цим можна знехтувати? Що можна відправити дитину в ліс без гумових чобіт, кросівок або форми? Зрозумійте, що проблеми отримує тільки ваше дитя. Записали ви всі диски? Або вчасно принесли стартовий внесок?

       5. Багато батьків сьогодні вважають, що виховувати повинні школа і спорт. Ні. Навчити елементарних правил пристойності повинні батьки. Ваша дитина повинна знати, що таке повага до старших і тим більше своєму педагогу. Увійшовши в спортзал сказати: "здрастуйте". Йдучи, не забути подякувати за тренування і сказати "до побачення". Повертаючись зі змагань не забути підійти до педагогів, які їх не супроводжували, але також готували до цих стартів, і сказати "дякую". Розповісти як все пройшло і обговорити помилки. А робота в команді? Дуже важливо вміти почати з себе, а не звинувачувати один одного в помилках і з'ясовувати відносини. Повірте, мільйон годин нам доводиться витрачати на зміни розуміння, виховання, бесіди та ін ... Дітям складно. Вони звикли жити в стані вічної правильності, а тренеру доводиться ламати характер. Діти повинні вміти приймати свої рішення. Допоможіть нам їх цьому навчити. У них теж є свої маленькі дитячі рішення. За які вони повинні вміти нести відповідальність, а не шукати винного і чекати, що хтось за них все вирішить і все само влаштується.

 

       6. Ніколи не обговорюйте роботу тренерів при дітях. І ніколи не втручайтеся в навчальний процес і план тренера. Знову ж таки, коли я постійно чую якесь невдоволення і питання, хочеться запитати: "До чого такі жертви і страждання? Вас адже ніхто не тримає насильно". Що ж тренери маніяки які чи що? Повірте, що для кожного учня є свій план роботи і підхід. Своя виховна робота. І свій темп розвитку. Хтось розуміє і вчить швидко, а комусь потрібен час. Це нормально. Всі ми живі люди і всі ми різні. І не варто битися в паніці при одному невдалому виступі. Діти не роботи і завжди має бути людський фактор. Олімпійські чемпіони припускаються помилок, чого вже там говорити про маленького хлопчика, який перший раз вийшов виступати на великих змаганнях. Забудьте слова: "простежте", "проконтролюйте", "зверніть увагу" тощо ... Ми ж не приходимо до вас додому і не вчимо вас смажити котлети, наприклад. 

 

        Робота тренера, хореографа і будь-якого іншого педагога даної сфери- це нескінченна робота мозку і витрата енергії. Ми не можемо як бухгалтери закрити ноутбук і піти додому. В голові завжди купа планів, постановок ... Тренер завжди думає про те, як краще зробити тут, а тут ... А тут ... Він не відпочиває ніколи. Тому, будь ласка, давайте давати один одному відпочинок. На роботі ми завжди віддаємо частинку себе щоб зробити ваших дітей краще. Адже спорт вчить не тільки бути по воротах. Він вчить нас багатьом людським якостям, які допомагають нам жити в дорослому житті: відповідальності, вмінню добиватися свого ні дивлячись ні на що, завзятості, взаємовиручку, вмінню вирішувати проблеми в гострій ситуації, міркувати і не губитися, гідності і можна ще дуже довго перерахувати. Це я до того, що не потрібно дзвонити в 8 ранку в вихідний день з питанням про те, які шорти купити або о 12 годині ночі писати смс-ки про те, що ви забули в спортзалі пляшечку для води, взуття. І звичайно, як би нам не хотілося і не мріялося, перше місце одне. А спортсменів тисячі. Щоб стати олімпійським чемпіоном мало таланту, зовнішності і навіть праці. Потрібно народитися під дуже щасливою зіркою. І немає нічого поганого в тому, що ваша дитина займається заради процесу, а не заради медалей. Це все не пройде безслідно. Будьте своїй дитині другом. Хваліть його, підтримуйте. 

 

 

 

 

Просмотров: 100 | Добавил: Administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Календарь

ФК «Черноморец»

Поехали на футбол!

ФК "Жемчужина"

Инфо поддержка

Наши партнёры

Футзал Одессы

Реклама

Реклама

Коллекция ссылок
 • Федерация футбола Украины
 • ПФЛ Украины
 • Премьер-лига Украины
 • ФК «Черноморец»
 • ФК «Одесса»
 • СКА Одесса
 • ФК «Бастион» Ильичёвск
 • Футбол на FootBoom.com
 • Одесский футбол
 • Футзал Одессы
 • football.ua: Новости футбола
 • UA-Футбол: Новости
 • Команда болельщиков FCCO
 • ФК «Реал» Одесса
 • ИФК «Соборка»
 • ФК «Пальмира-07»
 • ФК «SOHO.NET»
 • МФЛ Одесса
 • Ф.Л.А.Г. Одесса

 • Посещаемость

  Pirate © 2018 Футбол и футзал Одессы